Czy jodła to dobry wybór na świąteczną choinkę? 

Wybór drzewka świątecznego, nie jest łatwym zadaniem. Bardzo ważna jest w tym przypadku niezbędna wiedza, która pomoże nam uniknąć klęski. Dla niektórych osób, drzewko świąteczne, to po prostu choinka, która ubrana w ozdoby, nada świątecznego charakteru. Czy jednak każde drzewko jest takie same? Jakie rodzaje drzewek są dostępne w sprzedaży, oraz na jaką najlepiej się zdecydować? Koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając choinkę do domu. 

Świąteczne drzewko do domu. Jaka choinka okaże się najlepszym rozwiązaniem? 

Żywa choinka w domu, jest przepiękną dekoracją, a przy tym nadaje niepowtarzalnego charakteru. Najpopularniejszymi drzewkami, chętnie wybieranymi w okresie świątecznym są jodły. Jodła jest drzewem odpornym na ciepło. Regularnie podlewana, utrzyma się w dobrej kondycji nawet przez 2 miesiące, zaś drzewko cięte, najlepiej przechowywać w wiaderku z mokrym piaskiem. Taki zabieg pielęgnacyjny, wpłynie na żywotność choinki. To jednak nie wszystkie zalety, jakie wynikają z zakupu jodły. Ma ona zdecydowanie przyjemniejsze igły, które w porównaniu do świerku, nie są tak ostre i kłujące. Są dość sztywne, usychają na gałązkach, dlatego nie opadają w tak dużych ilościach, tworząc bałagan. Jodła, ma przepiękny, zielony kolor. Nie wydziela intensywnego zapachu, co doceniają osoby, które cierpią na alergie. Jodła jest też tańsza, łatwiej dostępna i co najważniejsze, jest to jedyny rodzaj choinki, który trzymany w odpowiedniej temperaturze, może zostać posadzony po roztopach w ogrodzie, gdyż cechuje się dużą tolerancja i odpornością. 

Kiedy kupić choinkę na święta? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu jodły jako drzewka świątecznego? 

Zaletą choinki, głównie tej w donicy jest długa żywotność. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, takie jak regularne podlewanie, usuwanie uszkodzonych gałązek lub przebieranie suchych igieł sprawi, że choinka nawet w domu, długo postoi. W przypadku jodły, która jest drzewkiem naprawdę odpornym, choinkę możemy kupić nawet 2 tygodnie przed świętami, co ułatwia wykonanie poszczególnych prac, przed zbliżającymi się świętami. Przed zakupem, konieczne jest sprawdzenie jakości drzewka. Wybierajmy sprawdzone źródła, gdzie drzewa są naprawdę wysokiej jakości, bez objawów przemarznięcia czy uszkodzenia gałązek. Każda, nawet najmniejsza ingerencja może spowodować, że drzewko szybko zmizerniała, a nawet może nie dotrwać do świąt. 

Po zakupie choinki w sklepie z drzewami i krzewami, dokładnie należy obejrzeć drzewko. W razie konieczności, należy usunąć nieczystości oraz uszkodzone gałązki, które znajdują się na drzewku. Jodła jest bezpiecznym drzewkiem, które doskonale nadaje się do domu, w którym są małe dzieci i zwierzęta, szczególnie narażone na skaleczenia. Tak wykonane zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że drzewko będzie pięknie się prezentować nawet przez kilka tygodni, a umieszczenie jej w chłodnym pomieszczeniu, pozwoli nawet na przesadzenie jej do ogrodu, w którym z pewnością będzie pięknie się prezentować przez długie lata.

Zobacz także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj